Odpowiednie przygotowanie do sezonu rowerowego

Cieplejsze miesiące z dłuższymi dniami powodują, że wiele osób znacznie częściej stawia na aktywności na świeżym powietrzu. Jedną z najpopularniejszych jest oczywiście jazda na rowerze. Niezależnie czy będą to rodzinne wycieczki rekreacyjne, czy też nieco bardziej wyczynowe podejście do tematu, warto zastanowić się czy nie nadszedł czas na zaopatrzenie się w nowy jednoślad. 

Wybór optymalnego modelu

Potrzeby rowerzystów w aspekcie warunków, w jakich najczęściej będą używane ich pojazdy są mocno zróżnicowane. Dlatego też producenci, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, oferują rożne rodzaje rowerów. Na przykładzie marki Kellys można wyróżnić następujące kategorie:

  • górskie,
  • szosowe,
  • tour,
  • urban,
  • junior,
  • e-bike.

Powyższe dzielą się często jeszcze na podkategorie, tak jak np. rowery typu tour, do których zalicza się modele crossowe i trekkingowe. Te drugie są wersjami wyposażonymi w pełne oprzyrządowanie, a więc błotniki, bagażnik oraz oświetlenie, co czyni je pojazdami bardziej uniwersalnymi, ale są przez to nieco cięższe. Oczywiście każdy rodzaj roweru można zakupić w wersji damskiej i męskiej.

Wybierając optymalny model, należy się więc w pierwszej kolejności zastanowić, na jakiej nawierzchni będzie najczęściej użytkowany.

kellys

Z rowerem Kellys żadna wyprawa niestraszna

Niezawodność jednośladu to kluczowa cecha, na jakiej zależy każdemu rowerzyście. Żeby można ją zagwarantować, należy postawić na wysokiej jakości części i akcesoria, użyte do wyprodukowania danego modelu. Taki właśnie osprzęt, jak w rowerach Kellys, które dodatkowo charakteryzuje ciekawe wzornictwo i żywa kolorystyka. Wszystko po to, aby rowerzysta mógł czuć się pewnie i komfortowo w każdych warunkach, niezależnie czy dojeżdża rowerem do pracy, wybiera się na dłuższą wyprawę krajoznawczą, czy też na intensywny trening rowerowy. 

Comments are closed.