Rower trekkingowy Kross – do miasta i na wycieczkę

Od wielu lat ogromną popularnością wśród miłośników dwóch kółek cieszą się rowery trekingowe Kross. Są to uniwersalne pojazdy, które idealnie nadają się do przemierzania miasta oraz na weekendowe i wakacyjne wyprawy w teren. Sprawdzają się zarówno na asfalcie, jak i trudniejszej nawierzchni gruntowej, z którą gorzej radzą sobie rowery miejskie. Wybierają je osoby traktujące rower jako pojazd codziennego użytku i dojeżdżające nim do pracy, a także miłośnicy dalekich wycieczek. 

Wyposażenie roweru

Jednym z modeli tego typu pojazdów jest rower trekkingowy Kross. Na tle innych jednośladów wyróżnia się tym, że jest wyposażony w praktyczne dodatki tj. tylny bagażnik oraz dysponuje miejscem na montaż sakw, co ułatwia transport plecaka czy zakupów. Oprócz tego jest wyposażony w:

  • regulowaną kierownicę z ergonomicznymi uchwytami,
  • wygodne, miękkie siodełko,
  • duże koła, zwykle 28 cali,
  • podpórkę,
  • błotniki,
  • osłony siodełka i kierownicy,
  • oświetlenie.
rower trekkingowy kross

Wszystkie te elementy służą poprawie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Umożliwiają również przemieszczanie się po zmroku. Ponadto możliwość zmiany kąta nachylenia siodełka i kierownicy pomagają rowerzyście dbać o prawidłową, zdrową postawę ciała, co jest niezwykle ważne podczas długich tras.

Jaki model roweru wybrać?

Decydując się na konkretny typ roweru trekkingowego Kross, należy wziąć pod uwagę to, że w obrębie marki istnieją modele o różnym preznaczeniu: jedne lepiej sprawdzą się na krótszych dystansach, inne są solidniejsze i służą do przemierzania bardziej wymagających tras. Ponadto rowery te występują w dwóch seriach: dla kobiet i mężczyzn. Pojazdy dedykowane paniom różnią się pod względem rozmiaru i geometrii np. ich rama umiejscowiona jest nieco niżej. Dodatkowo modele damskie występują w innej gamie kolorystycznej, w tym w barwach pastelowych. Zapewne każdy cyklista znajdzie wśród nich pasujący do siebie pojazd.

Comments are closed.