Rowery Kross na 2019/2020 rok


W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej korzystają z rowerów, a to za sprawą między innymi mody na bycie fit. Do korzystania z jednośladów zachęcają ich też korki, które w większych miasta ograniczają możliwości poruszania się samochodem w znaczącym stopniu. Dzięki rowerowi można dotrzeć w każde miejsce i to przeważnie szybciej, z racji mniejszych gabarytów i większych możliwości. Mało kto wie, że w Polsce istnieje firma rowerowa, która ma zasięg globalny i jest rozpoznawalna na całym świecie.

Historia marki Kross

Rowery Kross produkowane są w Przasnyszu nieopodal Warszawy. Założycielem firmy jest Zbigniew Sosnowski. To on w 1990 roku otwarł mały sklep rowerowy, który z czasem przekształcił się w hurtownię rowerów, a później w montownię.

Pierwotnie rowery były produkowane pod nazwą Grand jednak z biegiem lat nazwa została zmieniona na Kross. Rowery firmy Kross produkowane są z zastosowaniem najnowszych technologii, między innymi do malowania wykorzystywana jest najnowocześniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej lakiernia wodna typu OMEGA.

Dalszy rozwój marki Kross

Rok 2006 był pierwszym przełomowym dla firmy. Rowery firmy Kross zostały podzielone na grupy: górskie, miejskie, szosowe, trekkingowe, dziecięce i cross. Kolejnym przełomowym rokiem był 2017, kiedy to przedsiębiorstwo wykupiło spółkę Multicycle specjalizującą się w produkcji rowerów elektrycznych. Dzięki temu w ofercie firmy można zobaczyć rowery Kross z napędem elektrycznym.

Rowerów Kross szukaj u profesjonalnych dystrybutorów jak Dobrerowery.pl