Błotniki rowerowe – idealne remedium na jesienną pluchę

Jazda na rowerze niewątpliwie nie tylko daje nam dużo satysfakcji, lecz także przynosi wiele korzyści zdrowotnych. W związku z tym zdecydowanie warto ją uprawiać. Jednakże jesienią, zimą, a także wczesną wiosną i nawet latem mamy pewien dość poważny kłopot…

Pada i pada

bike-755308_960_720Otóż w naszym klimacie często pada deszcz. Zaś każdy kto wjechał z pełnym impetem na rowerze w kałużę wie, czym to skutkuje. Oprócz tego, że jesteśmy cali mokrzy i brudni, siedzenie mamy mokre, to najzwyczajniej w świecie często to koniec naszej przejażdżki. Przecież nie pojedziemy do pracy cali w błocie albo nawet po co jechać po parku, kiedy zaraz zamarzniemy?

Błotniki rowerowe – konieczność czy dodatek?

Dlatego warto rozważyć zakup błotników rowerowych (zobacz w Zico-Bike.pl). Większość rowerów posiada je już przy zakupie, lecz nie wszystkie. Błotniki, jak sama nazwa wskazuje, stanowią ochronę przed błotem, kałużami czy wodą. Dzięki nim możemy spokojnie cieszyć się jazdą nawet podczas niewielkiego deszczu bez obaw, że wjazd w kałużę zakończy się tragedią.

Błotniki rowerowe – jak wybrać?

Pozostaje zatem już tylko pytanie – jak wybrać taki błotnik rowerowy. Co zrobić? Generalnie panuje zasada, że do rowerów miejskich wybieramy pełne błotniki, zaś krótsze do górskich i trekkingowych. Dalej – zdecydowanie należy zwrócić uwagę na typ montowania w ramie, chyba że kupujemy błotnik przymocowywany np. do hamulca. Generalnie, jeśli nie mamy pojęcia na temat rowerów, dobrze jest jednak podjechać do serwisu i uzgodnić ze specjalistą, jaki typ błotników rowerowych będzie najlepszy.