Co uzyskamy przy zastosowaniu rogów rowerowych?

Aby lepiej i bardziej komfortowo poruszać się rowerem, tworzone są do niego różne dodatki, udogodnienia. Wszystko to, ma wpłynąć na poprawę przyjemności z jazdy tym jednośladem. Jednym z takich udogodnień są rogi rowerowe.

Rogi to uchwyty montowane na końcach kierownicy. Ich zadaniem jest możliwość przybrania przez rowerzystę różnych pozycji w czasie jazdy, dzięki czemu będzie on mógł zmieniać przykładowo dynamikę jazdy i jednocześnie zachowa wygodę podróżowania.medium_qnjilug85iffoywlvwi7pkwjrbh6qc4icglva3aw_horn

Rogi dzielą się ze względu na różne cechy, takie jak ich długość, konstrukcję uchwytów, czy jakość materiału z jakiego zostały stworzone. Dzięki temu, każdy rowerzysta może dobrać produkt według własnych potrzeb. Osoba, która używa roweru do jazdy dynamicznej, zazwyczaj typowo wyczynowej wybierze rogi krótsze, z materiału, który uniemożliwi ślizganie się rąk na nich, dzięki czemu będzie mógł zachować stabilną jazdę, przy zwiększonej dynamice.

Natomiast przy rowerze trekkingowym, dla rowerzysty przede wszystkim ważne jest aby długą trasę mógł spędzić wygodnie i zmieniać pozycję dłoni, dzięki czemu uniknie później nieprzyjemności, związanych z długimi jazdami w jednej pozycji. Do takiej jazdy, bardziej przydatne są dłuższe rogi i tu także należy pamiętać o jakości materiału z jakiego zostały one zrobione. To wszystko ma zapewnić rowerzyście bezpieczną i wygodną jazdę.