Czy warto kupić rower elektryczny?

rower elektryczny

Kiedy po raz pierwszy usłyszałeś o rowerach elektrycznych, pomyślałeś zapewne, że są warte uwagi i funkcjonalne pod każdym względem. Pozwalają one jeździć stosunkowo szybko, bez kłopotów z komunikacją miejską, ćwiczyć, nie pocić się zbytnio, dostać się z punktu A do punktu B bez wydawania pieniędzy na benzynę i utrzymanie samochodu. Każdy, kto jest rowerzystą, powinien sprawdzić, czym tak naprawdę jest rower elektryczny.

Wygodnie się na nich jeździ

Rower elektryczny, taki jak którykolwiek model dostępny na stronie GreenBike, działa cuda. Kiedy się nim jeździ, to jest jak w bajce. Przeszkody znikają w mgnieniu oka. Czy jest silny wiatr czołowy? Dzięki silnikowi elektrycznemu nie będzie on zabierał więcej Twojej cennej energii, Czy przed Tobą jest wzgórze, na którym musisz się mocno spocić, aby na nie wejść? Teraz to żaden problem – wystarczy pedałować powoli, a sprytna elektronika wykona całą ciężką pracę za Ciebie.

Możesz jeździć do pracy rowerem bez zmiany ubrania

Dojazd rowerem do pracy. Co powiesz na alternatywę dla samochodu? W rzeczywistości, coraz więcej ludzi przyjmuje tę ideę. Niektórzy ludzie kupują skutery elektryczne, inni biorą swoje zwykłe rowery, a jeszcze inni dostają rowery elektryczne. Jeśli do pracy jest 10, 20 lub nawet 30 kilometrów, to jest to idealny środek transportu, aby dotrzeć do miejsca pracy wiosną, latem i jesienią. Zalety w porównaniu z rowerem są oczywiste – nawet w największy upał nie spocisz się. A Twoi koledzy będą Ci za to wdzięczni.

 Zaoszczędzisz pieniądze

rower elektryczny

Nie trzeba dodawać, że jeśli porównamy rower elektryczny z jakimkolwiek innym zmotoryzowanym środkiem transportu (motorowerem, motocyklem, samochodem, helikopterem…), w większości przypadków e-rower będzie kosztował znacznie mniej. Tak, oczywiście są  rower z silnikiem elektrycznym, ale nawet one będą kosztować mniej niż przeciętny nowy samochód. Jeśli dodać do tego koszt benzyny/oleju napędowego, ceny ubezpieczeń, naprawy i inne koszty utrzymania samochodu lub motocykla, to okaże się, że przyjazne dla środowiska indywidualne pojazdy elektryczne wygrywają na wszystkich frontach.