Dla kogo idealny jest rower 27,5 cala?

Od paru lat można zauważyć wzmożone zainteresowanie jazdą na rowerze, a dodatkowo te trendy są wspierane przez władze, bo na terenie kraju powstają cały czas nowe kilometry ścieżek rowerowych. Na rowerach jeżdżą osoby w każdym wieku bez względu na płeć czy zainteresowania, bo jest to świetna forma relaksu i aktywność fizyczna, a dodatkowo można zobaczyć ciekawe zakątki kraju, a też i świata.

Rower 27,5 cala – dla kogo jest polecany?

Wybór roweru wcale nie jest prostym zadaniem, bo przede wszystkim na początku należy zdecydować, jaki typ będzie najlepszy, a następnie należy wybrać rozmiar, a tych jest dość sporo. Wśród dorosłych wersji można znaleźć rowery 26, 27,5 i 29-calowe, a rozmiar kół odpowiada wzrostowi. Mianowicie jeśli ktoś mierzy poniżej 170 cm, to powinien wybrać rower 26 cali. Dla osób o wzroście od 170 do 175 cm polecane są rowery 27,5 cala, a dla wyższych 29-calowe, choć oczywiście zawsze należy najpierw wsiąść na rower i sprawdzić, czy można wygodnie i bezpiecznie wyruszyć w trasę. Z racji tego, że te parametry są wyznaczone przez fachowców z tej branży, to najczęściej te rozmiary są najlepsze i najtrafniejsze. 

rower 27.5 cala

Rower miejski, górski, a może elektryczny?

Obecnie na rynku pojawiły się rowery elektryczne, które nieco zrewolucjonizowały rynek i są coraz chętniej wybierane, aczkolwiek mają one swoich zwolenników i przeciwników. Ułatwiają one jazdę szczególnie po górzystych terenach, co nie oznacza, że nie można się podczas jazdy zmęczyć czy potrenować kondycji. Na pewno rodzaj roweru należy dobrać do własnych preferencji i przede wszystkim terenu, po którym będzie się jeździć. Rower 27,5 cala miejski nada się do jazdy rodzinnej, a górski będzie idealny dla osób, które lubią bardziej ekstremalne wyprawy. Wybór jest dość spory i można kupić rower za kilkaset złotych, a także taki, który kosztuje niewiele mniej niż auto z niższej półki. 

Comments are closed.