Jak wybrać licznik do roweru?


Nie da się ukryć, że jednym z najciekawszych i najczęściej wybieranych gadżetów do jazdy na rowerze, jest licznik rowerowy. Jest to nie tylko doskonała zabawka, lecz również w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń, rewelacyjny sprzęt do treningów i poprawy swojej kondycji. Pytanie tylko brzmi, jak taki licznik odpowiednio wybrać?

Jakie powinien mieć funkcje?

Żeby móc poprawnie wybrać licznik do roweru https://www.goride.pl/liczniki-rowerowe, należy przede wszystkim wiedzieć to, jakie powinien on posiadać funkcje. To w końcu dzięki konkretnym możliwością można ocenić, czy dane urządzenie będzie odpowiadało posiadanym potrzebom i oczekiwaniom względem niego. Oczywiście podstawową sprawą jest mierzenie prędkości oraz czasu danej podróży, lecz często warto zainwestować w nieco nowocześniejszy sprzęt wyposażony w moduł GPS, który pozwala planować trasy, oraz monitorować ich przebieg, z nawet najbardziej szczegółowymi parametrami.

Jak powinna przebiegać transmisja danych?

Kolejną sprawą, o jakiej trzeba pamiętać podczas wybierania licznika rowerowego to, w jaki sposób mają być przekazywane informacje z czujnika. Tańsze modele realizują to po prostu poprzez połączenie przewodowe, lecz wiąże się ono z trudnością w montażu, dlatego też często lepiej jest zainwestować w nieco droższy, lecz bezprzewodowy model, co gwarantuje nie tylko skuteczniejsze działanie, lecz również znacznie szybszy, a co najważniejsze o wiele prostszy montaż na rowerze.
Na koniec warto zauważyć, że kupowany licznik musi cechować się oczywiście odpowiednio wzmocnioną konstrukcją, odpornością na uszkodzenia, a także na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.