Jak wybrać szprychy

Oleje roweroweWybór odpowiednich akcesoriów rowerowych jest niezwykle istotny, dlatego nie powinniśmy go zaniedbywać. Jeśli jesteśmy początkującymi cyklistami, najlepiej będzie, jeśli udamy się po poradę do specjalisty, którego można spotkać w niejednym sklepie sportowym, czy też rowerowym.

Budżet
Jak ze wszystkim, najważniejszy przy zakupach jest budżet. Zanim udamy się do kogoś, kto pomoże nam dobrać szprychy do roweru, warto choć trochę się zorientować w cenach tego, czego potrzebujemy, żebyśmy mniej więcej wiedzieli czego możemy się spodziewać. Jeśli doradzać nam będzie ktoś, kto szprychy rowerowe zna na wylot, to możemy mieć nadzieję, że znajdzie nam jakiś tańszy zamiennik, który wcale nie będzie gorszy. Po prostu czasami płacimy dużo pieniędzy tylko i wyłącznie za znaczek, który się pojawia na końcowym produkcie. To że szprychy są nieznanej firmy wcale nie musi od razu oznaczać, że są one gorsze.

Wielkość oraz dopasowanie
Przy zakupie całego roweru, w wielu sklepach rowerowych dostaniemy usługę dopasowania roweru do naszych osobistych oczekiwać. Według specjalnego algorytmu wyznacza się takie parametry jak:
wielkość kół oraz szprych, wysokość oraz szerokość siodełka, czy wysokość kierownicy.