Jak wybrać trenażer rowerowy?


Trenażery rowerowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych rowerów, ale również są rozwiązaniem gdy za oknem nie dopisuje pogoda. Ciągle rozwijający się rynek w tym aspekcie sprawia, że dobór odpowiedniego sprzętu może okazać się nie lada wyzwaniem. Na co więc warto zwrócić uwagę kupując trenażer rowerowy?

Jak dobrać trenażer?

trenazer-rowerowyDobór trenażera jest w dużej mierze sprawą indywidualną. Wiele zależy przede wszystkim od użytkownika oraz jego wymagań. Z całą pewnością modele z najwyższej półki sprawdzą się u każdego, jednak zapewne większość z nas nie chce wydawać majątku na trenażer. Jakimi parametrami powinniśmy się kierować podczas zakupu?

Niezależnie od dostępnego budżetu, warto mieć na uwadze tak podstawowe parametry jak:

  • maksymalny opór
  • rozmiary urządzenia
  • głośność podczas użytkowania
  • interaktywność i zaawansowane funckje
  • dopasowanie według wzrostu i wagi

W sklepie GoRide kupimy trenażer rowerowy różne rodzaje.

Rodzaje trenażerów rowerowych

Trenażery możemy podzielić na 2 najczęściej wybierane rodzaje: powietrzne oraz magnetyczne. W przypadku modeli powietrznych opór generowany jest przez wiatrak. To maksymalnie podstawowa opcja dla osób, które chcą trochę popedałować. Trenażery rowerowe magnetyczne są zaś jednymi z popularniejszych rozwiązań. Dają możliwość regulowania oporu poprzez przyciąganie bądź oddalanie od siebie magnesów. To nieco droższa opcja, dająca przy tym więcej możliwości. Chcąc zakupić trenażer należy przygotować się na wydatek rzędu minimum 500 zł. To absolutne minimum za całkowicie podstawowy sprzęt.