Obowiązkowa lista ubrań na rower w czasie jesieni


Zarówno osoby dopiero rozpoczynające przygodę z codzienną jazdą na rowerze, jak i zaawansowani zapaleńcy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z nastaniem chłodniejszych miesięcy trzeba zadbać o swoje zdrowie. W związku z tym zaleca się kupno odpowiednich akcesoriów odzieżowych. Czego przede wszystkim nie może zabraknąć na liście zakupów? Na trzech pierwszych miejscach plasują się: kurtka na rower, bielizna termoaktywna oraz czapka.

Lekkość i nieprzemakalność, czyli jesienna kurtka na rower

Rowerzyści upodobali sobie kurtkę typu softshell. Jakie pełni ona właściwości? Zewnętrzna warstwa to poliester, który spełnia funkcję ochronną przed silnym wiatrem i deszczem. Wnętrze kurtki wykończone jest zaś polarem, który ogrzewa ciało podczas jazdy. Ten typ kurtki na rower jest lekki, zwiewny, a co najważniejsze, dostosowany do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Bielizna termoaktywna

To nieodłączny element zestaw ubrań dla rowerzysty. Dzięki bieliźnie trzymającej ciepło pot odparowuje przez materiał. Regulacja temperatury zostaje zachowana, a tkanina nie przykleja się do ciała.

Nie zapomnij o rękawiczkach!

Wbrew pozorom komplet zakładany na dłonie stanowi podstawowe wyposażenie każdego rowerzysty. Ręce nie ślizgają się na kierownicy, ryzyko powstania odparzeń spada praktycznie do zera, a jesienią, czy zimą rękawiczki chronią przed niską temperaturą.

Jesienna kurtka na rower, bielizna termoaktywna, rękawiczki? Od tego zacznij, szykując się na rowerową przejażdżkę!