Przygotowania do sezonu rowerowego dla całej rodziny

Powoli zaczynają się przygotowania do sezonu rowerowego. Miłośnicy rowerów muszą sprawdzić stan techniczny swojego sprzętu, a także zakonserwować go przed wyruszeniem w trasę. Być może konieczny będzie też zakup nowego roweru, na przykład roweru miejskiego, który świetnie sprawdzi się jako środek lokomocji w codziennym życiu.

Piękne rowery miejskie dla kobiet

Miłośniczkami rowerów miejskich są szczególnie kobiety, które chętnie wybierają je ze względu na to, że nie muszą ubierać się typowo sportowo, aby wybrać się na przejażdżkę po mieście. Rowery miejskie są bowiem skonstruowane w ten sposób, że spokojnie można na nich jeździć nawet w spódnicy czy w sukience. Jest to natomiast bardzo trudne do zrobienia na klasycznym rowerze górskim. Kto zatem chciałby dojeżdżać do pracy właśnie rowerem, unikając przy tym konieczności zmiany garderoby ze sportowej na codzienną, powinien kupić sobie rower miejski.

Styl życia z rowerem miejskim w tle

Popularność rowerów miejskich w naszym kraju wzrasta z roku na rok. Jest to między innymi związane z coraz większą liczbą wypożyczalni rowerów miejskich, bardziej dostępnymi parkingami dla rowerów, dzięki czemu bezpieczne pozostawienie swojego roweru na przykład w centrum dużego miasta, staje się dużo bardziej realne. Na rowerze można się zatem wybrać do galerii handlowej, do kina czy do kawiarni – tak jak robią to na przykład mieszkańcy Amsterdamu czy innych holenderskich miast. W przestrzeni miejskiej ośrodków zachodniej Europy, rowery były widoczne od dawna, teraz wreszcie coraz częściej pojawiają się też u nas.