Rower trekkingowy Kross – do miasta i na wycieczkę

rower trekkingowy kross

Od wielu lat ogromną popularnością wśród miłośników dwóch kółek cieszą się rowery trekingowe Kross. Są to uniwersalne pojazdy, które idealnie nadają się do przemierzania miasta oraz na weekendowe i wakacyjne wyprawy w teren. Sprawdzają się zarówno na asfalcie, jak i trudniejszej nawierzchni gruntowej, z którą gorzej radzą sobie rowery miejskie. Wybierają je osoby traktujące rower jako pojazd codziennego użytku i dojeżdżające nim do pracy, a także miłośnicy dalekich wycieczek. 

Wyposażenie roweru

Jednym z modeli tego typu pojazdów jest rower trekkingowy Kross. Na tle innych jednośladów wyróżnia się tym, że jest wyposażony w praktyczne dodatki tj. tylny bagażnik oraz dysponuje miejscem na montaż sakw, co ułatwia transport plecaka czy zakupów. Oprócz tego jest wyposażony w:

  • regulowaną kierownicę z ergonomicznymi uchwytami,
  • wygodne, miękkie siodełko,
  • duże koła, zwykle 28 cali,
  • podpórkę,
  • błotniki,
  • osłony siodełka i kierownicy,
  • oświetlenie.
rower trekkingowy kross

Wszystkie te elementy służą poprawie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Umożliwiają również przemieszczanie się po zmroku. Ponadto możliwość zmiany kąta nachylenia siodełka i kierownicy pomagają rowerzyście dbać o prawidłową, zdrową postawę ciała, co jest niezwykle ważne podczas długich tras.

Jaki model roweru wybrać?

Decydując się na konkretny typ roweru trekkingowego Kross, należy wziąć pod uwagę to, że w obrębie marki istnieją modele o różnym preznaczeniu: jedne lepiej sprawdzą się na krótszych dystansach, inne są solidniejsze i służą do przemierzania bardziej wymagających tras. Ponadto rowery te występują w dwóch seriach: dla kobiet i mężczyzn. Pojazdy dedykowane paniom różnią się pod względem rozmiaru i geometrii np. ich rama umiejscowiona jest nieco niżej. Dodatkowo modele damskie występują w innej gamie kolorystycznej, w tym w barwach pastelowych. Zapewne każdy cyklista znajdzie wśród nich pasujący do siebie pojazd.