Rowery elektryczne Liv – pomiędzy miastem a górami

liv rower

Rowery elektryczne podbiły serca ludzi na całym świecie. Popularność zawdzięczają przede wszystkim łatwości użytkowania oraz silnikowi, który pomaga kierowcy w trudnych trasach, zmniejszając obciążenie mięśni. Dzięki temu e-rowery są przyjazne także osobom, które nie mogą nadwyrężać swojego ciała podczas długich tras z wykorzystaniem tradycyjnego dwukołowca. Liv to firma, która produkuje elektryczne bicykle dostosowane zarówno do prostych tras miejskich, jak i do wymagających podróży górskich. W tym artykule zostaną opisane różnice pomiędzy nimi. 

Rower elektryczny miejski Liv

Rower miejski od Liv będzie dobrym wyborem dla osób, które pragną wybrać się na przejażdżkę z przyjaciółmi do parku lub przejechać kilka kilometrów do pracy. Ich obniżona rama pozwala na większą swobodę w ubiorze, dzięki czemu po dojechaniu do celu nie trzeba się przebierać (jeżdżąc nim, można założyć, chociażby sukienkę, co nie jest możliwe na rowerze górskim). Dodatkowym atutem jest bagażnik znajdujący się za siodełkiem, który może zabezpieczyć cenne dla nas przedmioty oraz osłonięty łańcuch chroniący przed zabrudzeniem rower i nas samych. Elektryczny rower miejski Liv pozwala też na przyjęcie bardziej wyprostowanej pozycji, pomagając odciążyć plecy. 

rower liv

Rower elektryczny górski Liv

Rower górski od Liv to urządzenie, które pomoże jego kierowcom zdobywać dłuższe trasy z powodu większego zasięgu po jednym ładowaniu akumulatora w porównaniu z wersją miejską. Oprócz tego wymaga przyjęcia większego pochylenia nad kierownicą, co pozwala na lepsze pokonywanie oporu powietrza i szybszą jazdę. Jego duże i grube opony umożliwiają przemieszczanie się po trudnych, nierównych trasach, np. w błocie, a specjalnie zaprojektowany natychmiastowo reagujący silnik daje większą kontrolę nad pojazdem.