Skuter elektryczny


Skutery elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Są to pojazdy, które mają coraz więcej zalet i przekonuje się do nich coraz więcej osób. Dzisiaj już śmiało można powiedzieć, że skutery elektryczne w bardzo szybki czasie wyprą, z naszej rzeczywistości, skutery spalinowe, które emitują so środowiska wiele spalin.

Zalety

Skuter elektryczny ma tylko jedną wadę. Jego zasięg po pełnym jego naładowaniu jest zbyt krótki i wynosi około 50 km. Jednak zalet, pojazd ten ma znacznie więcej:
– jest tani w eksploatacji,
– dostępny na każdą kieszeń,
– łatwo go można ładować,
– jego OC nie jest tak duże, jak w przypadku samochodu,
– można nim się bezpiecznie i sprawnie poruszać po mieście,
– jest EKOLOGICZNY, czyli przyjazny dla środowiska naturalnego.

Rodzaje skuterów elektrycznych

Producenci skuterów coraz częściej i chętniej produkują skutery elektryczne. Skuter elektryczny można już bez problemu spotkać na ulicach wielkich miast i na szosowych peryferiach. Proponowane skutery elektryczne to wersje skuterów miejskich, przeznaczonych dla inwalidów lub skutery crossowe.
Skuter elektryczny typu motocross daje ogromną ilość zabawy na terenach trudno dostępnych. Ponadto ta zabawa jest bezpieczna i nie kosztuje bardzo dużo. Skuter posiada akumulator, który można bez problemu ładować, a podczas hamowania daje się odzyskać utraconą energię.
Skuter inwalidzki przeznaczony jest dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Jest on refundowany przez PRON i posiada homologację do poruszania się po mieście.