W co się ubrać na rower?

Każdy wytrawny rowerzysta wie, że za komfort jazy odpowiada nie tylko sprawny, odpowiednio wyregulowany rower. Równie ważne jest to w co jest ubrany. Jeżeli rower służy tylko do krótkich rekreacyjnych wycieczek wystarczy nam zwykła odzież o sportowym kroju. Jeśli jednak jazda rowerem ma być bardziej wyczynowa warto zaopatrzyć się w specjalistyczną odzież na rower.

W co warto zainwestować wybierając ubranie na rower?

1. Koszulka rowerowa najlepiej jeśli wykonana jest ze specjalistycznych sztucznych tkanin. Takie ubrania na rower są tak projektowane by zapewniać odpowiednią wentylację i odprowadzenie wilgoci oraz dużą szybciej schną, dlatego sprawdzą się na dłuższe trasy. Koszulki bawełniane, choć kuszą naturalnymi włóknami dość szybko robią się mokre i jednocześnie zimne i ciężkie.

2. Koszulka-potówka, to specjalny podkoszulek, który ma dobrze odprowadzać pot, a z drugiej strony mocno przylegać do ciała, tak by chronić przed zimnem podczas wiatru lub szybkiej jazdy. Pomaga też na dyskomfort i otarcia w przypadku korzystania ze spodenek z szelkami.

3. Spodenki na rower- za te specjalistyczne uznaje się przede wszystkim obcisłe modele ze specjalną wkładką. Takie spodenki nie podwijają się podczas jazdy. Jednak warto poświęcić trochę czasu podczas przymiarki, bo źle dobrane mogą uciskać. Zadaniem wkładki jest ochrona przed otarciami, co docenią zwłaszcza osoby, które lubią przejeżdżać naprawdę długie trasy.

Dobre ubrania na rower nie są tanie, choć bez problemu można kupić dobre koszulki czy spodenki nie rujnując portfela. Jednak dla komfortu jazdy warto wybrać modele przynajmniej ze średniej półki cenowej. Dzięki temu zyskamy trwałą odzież, która po kilku praniach nie straci swoich właściwości. Dobrze jest też uzupełnić swój komplet odzieży o takie akcesoria jak skarpetki i dobrze dobrane rękawice rowerowe.