Do czego służy hak przerzutki w rowerze?

hak przerzutki tylnej

Hak przerzutki tylnej w rowerze to niewielki, ale bardzo znaczący element, który znajduje się w każdym jednośladzie zawierającym przerzutki. Jednak istnieją sytuacje, w których hak przerzutki tylnej może ulec zniszczeniu. Dlatego bardzo istotne jest zwracanie uwagi na poprawne działanie tego podzespołu.

Hak przerzutki – do czego służy ten element?

Hak przerzutki to bardzo ważny element w jednośladzie, który wpływa na wygodę podczas zmiany biegów oraz ochrania przerzutki przed uszkodzeniem. Jednak istnieją sytuacje, w których może dojść do wyginięcia tego elementu, bądź złamania. Warto wiedzieć, że ten podzespół powinien być solidnie wykonany, aby zapewnić bezpieczeństwo jazdy oraz uchronić przerzutki przed uszkodzeniem. Hak przerzutki w rowerze łączy tylną przerzutkę z ramą, a właściwe działanie bez niego roweru byłoby niezwykle kłopotliwe.

hak przerzutki

O czym należy pamiętać decydując się na zakup haka przerzutki?

Warto zwrócić uwagę na napędy pochodzące od danych producentów, ponieważ nieco różnią się one parametrami oraz sposobem działania, dlatego przerzutka, a jednocześnie hak przerzutki tylnej muszą być wybrane od danego producenta. Przerzutki muszą ze sobą łączyć osprzęt z konkretnych grup oraz ważny jest dobór do generacji jednośladu.

Warto pamiętać jeszcze o takich elementach jak sprzęgło oraz typ przerzutki oraz materiał, z którego zostały wykonane. Ponadto hak przerzutki powinien być wykonany z solidnego materiału, zwykle jest to aluminium, aby wykazywał się wysoką odpornością na uszkodzenia.