Jak dbać o łańcuch rowerowy?

Oleje roweroweŁańcuch rowerowy to jeden z najważniejszych elementów w rowerze. Aby posłużył nam dłużej należy dbać o niego w odpowiedni sposób. Co zrobić, aby przedłużyć życie łańcucha i tym samym poprawić komfort jazdy oraz bezpieczeństwo?

Regularne czyszczenie

Regularne czyszczenie i konserwacja łańcucha to najlepszy sposób, by cieszyć się nim dłużej. O czyszczeniu powinniśmy pamiętać zarówno w sytuacji, kiedy łańcuch zaczyna skrzypieć lub wydawać inne odgłosy oraz po jeździe w trudnych warunkach, na przykład po błocie. Często popełnianym błędem jest czyszczenie łańcucha tylko raz w roku, przed rozpoczęciem sezonu. To zdecydowanie skraca jego żywotność.

Jak czyścić łańcuch?

Aby dobrze wyczyścić łańcuch należy przede wszystkim zdjąć go z roweru. Najpierw należy pozbyć się większych zabrudzeń oraz błota, a dopiero później możemy przejść do właściwego czyszczenia. Najlepiej wyczyścić go benzyną ekstrakcyjną. Powinniśmy pamiętać także o wyczyszczeniu zębatek przednich oraz tylnych. Taki zabieg należy wykonywać kilka razy w roku.

Czym smarować łańcuch?

Przeciętny użytkownik roweru używa do smarowania łańcucha różnych smarów i innych specyfików. Z reguły jednak nie są one tak skuteczne, jak specjalnie przeznaczone do tego celu oleje rowerowe z Rowerowy.biz. Dzięki olejom rowerowym możemy najlepiej zabezpieczyć łańcuch przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, zwłaszcza że znajdziemy na rynku oleje nadające się do różnych zastosowań, na przykład do jazdy po piasku, błocie czy śniegu.