Odzież rowerowa- markowa najlepsza?

odzież rowerowaOsoby regularnie jeżdżące na rowerze wiedzą, że wcale nie jest tak łatwo zakupić odzież rowerową bez wydania na to fortuny. W tym przypadku nie za bardzo sprawdzają się bowiem klasyczne ubrania sportowe. Przede wszystkim luźne ubrania utrudniają jazdę, gdy mocno wieje, a przy tym mogą się zahaczać o różne elementy roweru.

Obecnie odzież rowerowa coraz częściej pojawia się w ofercie supermarketów. Czy jest ona jednak warta uwagi? Jak sprawdza się w porównaniu do ubrań markowych? Przede wszystkim jest znacznie tańsza, a więc jest to rozwiązanie dobre dla osób, które nie mogą lub z różnych względów nie chcą wydawać małej fortuny na zakup markowej odzieży na rower. Na pewno też ubrania rowerowe z supermarketów sprawdzają się lepiej niż te klasyczne, sportowe. To propozycja skierowana przede wszystkim do tych osób, które jeżdżą na rowerze rekreacyjnie, ale nie na bardzo duże dystanse.

Odzież markowa już na pierwszy rzut oka prezentuje się solidniej. W tym przypadku producenci najczęściej dają też gwarancję na jej parametry. Ubrania tego rodzaju są wygodne i wyposażone w funkcję termoregulacji. Nie są jednak i pozbawione wad. Kwestią indywidualną pozostaje więc decyzja, czy warto na nie postawić.