Jak dobrać rozmiar ramy roweru do wzrostu?

rozmiar ramy roweru do wzrostu

Dopasowanie rozmiaru ramy roweru do wzrostu jest bardzo istotne. Dzięki temu można wygodnie jeździć na rowerze, co powinno być przecież kwestią priorytetową. Warto dowiedzieć się, jak dobierać ramę do swojego wzrostu.

Rozmiar ramy roweru do wzrostu

Kupno roweru zawsze jest poważną inwestycją. Z tego powodu warto poświęcić więcej czasu na dobranie odpowiedniej ramy. Właściwie dobrana rama do roweru ma spore znaczenie zarówno dla osób jeżdżących na rowerze rzadko, jak i często. Dobranie ramy roweru do wzrostu jest kluczowe, bowiem nieodpowiednie dopasowanie sprawia, że jazda na rowerze nie będzie przyjemna. Ponadto podnosi się też ryzyko upadków, a także obniżony jest komfort jazdy. Dlatego dobrze dowiedzieć się, jaki rozmiar ramy do roweru będzie najlepszym wyborem.

rozmiar ramy roweru do wzrostu

Rozmiar ramy – jak dobrać ją do swojego wzrostu?

Sporo osób zastanawia się, dlaczego warto wiedzieć, jaki rozmiar ramy do roweru wybrać (https://www.dobrerowery.pl/jak-dobrac-wielkosc-ramy.html). Przede wszystkim dlatego, że wpływa ona na komfort w czasie jazdy na rowerze. Nieodpowiednio dopasowana rama do rowerzysty potęguje ryzyko urazów oraz zbyt szybkie zmęczenie w czasie jazdy spowodowane nieodpowiednią sylwetką. Ponadto pojawia się ryzyko realnego zagrożenia drogowego przez utrudnione sterowanie. Dodatkowo zmniejsza się komfort jazdy w przypadku zbyt małej ramy. Nie można też zapomnieć o zmniejszonej zwrotności w terenie w przypadku zbyt dużej ramy. Dlatego jej odpowiednio dobór jest kwestią kluczową w trakcie wybierania nowego roweru. Okazuje się, że rozmiar ramy należy ustalić poprzez pomiar długości odcinka łączącego koniec rury podsiodłowej ze środkiem osi suportu, co jest bardzo istotne. W sklepach rowerowych dostępne są jednoślady mające różne rozmiary ram. Dlatego każda osoba dobierze coś odpowiedniego dla siebie, niezależnie od wzrostu. Rozmiar ramy zawsze powinien być istotny.