Kross Evado 4.0 – rower na sezon 2018/2019?

kross evado 4 sklep

Rowerzyści, jak świat długi i szeroki, dzielą się na różne kategorie. Jedni cenią sobie zwyczajny relaks, nie licząc na wiele więcej. Inni, wyżej stawiają umiarkowaną, niekoniecznie regularną aktywność i spalanie kalorii. Jest też i grupa zapaleńców, którzy w rowerowym siodełku spędzają więcej czasu, niż w wygodnym fotelu. Jest więc oczywiste, że dla każdego z nich przeznaczony jest nieco inny rodzaj roweru.

O ile dwie pierwsze grupy z powodzeniem korzystać mogą z większości dostępnych na rynku sprzętów, począwszy od rowerów miejskich, na klasycznych góralach kończąc, tak trzecia nie zadowoli się każdym rozwiązaniem. To właśnie dla tych najbardziej wymagających przeznaczone są rowery trekkingowe z najwyżej półki jakościowej. Zaliczyć można do niej na przykład rower Kross Evado 4.0.

Przy wysokiej częstotliwości jazdy, każdy szczegół ma znaczenie. Sprzęt musi być wytrzymały, aby pokonać wiele kilometrów wytężonej pracy, a jednocześnie na tyle lekki, aby konstrukcja była łatwa w transporcie i przenoszeniu przez ewentualne przeszkody. Również hamulce mają nie lada wyzwanie, ponieważ muszą się sprawdzać przez cały rok, w każdych warunkach pogodowych.

Jeśli szukamy roweru, który będzie towarzyszył nam w intensywnych treningach i codziennych trasach, warto postawić na jakość. Sprzęt o dobrych parametrach, jak wspomniany choćby Kross Evado 4.0, posłuży nam nie tylko jeden sezon, ale wytrzyma wiele lat szczęśliwego użytkowania. Dopasowany do potrzeb rower, wiatr we włosach i piękne szlaki – tylko i aż tyle.