Idealne rozwiązanie na dalekie podróże

Wolność, wiatr we włosach i kierunek podróży zależny od własnych upodobań – kto by nie chciał spędzić w ten sposób kilku dni urlopu, zwłaszcza jeżeli doda się do tego niską cenę wyjazdu? Wystarczy wsiąść na rower i pojechać jedną z dostępnych tras na przygodę życia. Jednak, aby taka przygoda skończyła się bezpiecznie, należy wybrać odpowiedni sprzęt.

Rowery przeznaczone do turystyki

Wchodząc do sklepu rowerowego osobo postronna może dostać zawrotu głowy od ilości modeli i dostępnych rozwiązań. Jeżeli ktoś się zupełnie nie zna na rowerach, to ma dwa wyjścia. Taki delikwent może przed wizytą w sklepie rowerowym poszperać trochę na forach tematycznych i sprawdzić na co powinien zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu lub też całkowicie może zdać się na doświadczenie sprzedawcy. Rowery turystyczne są powszechnie dostępne, a sprzęt dobrej klasy można kupić już za mniej więcej dwa tysiące złotych.

Ważne kwestie przy wyborze roweru

Wygląd roweru, choć dla niektórych jest bardzo ważny, to powinien być jednym z ostatnich elementów na które zwraca się uwagę wybierając sprzęt. Rower turystyczny musi być dobrze dopasowany do wzrostu rowerzysty, w przeciwnym razie jazda na nim szybko okaże się mało wygodna i mogą pojawić się problemy z kręgosłupem. Istotna jest ponadto wytrzymałość ramy, zwłaszcza w przypadku wypraw liczących kilka tysięcy kilometrów, podczas których dodatkowym obciążeniem są sakwy wypełnione po brzegi.