Parametry na które warto zwrócić uwagę wybierając hulajnogę elektryczną?


Wybranie porządnej hulajnogi elektrycznej jest bardzo dużym wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które nie znają się na tego typu sprzęcie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić uwagę, aby wybrać niezawodną hulajnogę na lata.

Porządna bateria i czas jej ładowania

Osoby, które chcą na hulajnodze pokonywać dłuższe trasy powinny zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz czas ich ładowania. W nowszych modelach wystarczą 3-4 godziny, aby naładować na maksa ogniwa akumulatora. Jeżeli chodzi o sam zasięg, to dobra elektryczna hulajnoga [link] powinna zapewnić osiągi na poziomie około 50 km.

Wodoszczelność ma znacznie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że przy wyborze hulajnogi elektrycznej należy zwracać uwagę na parametry związane z wodoszczelnością. Na wielu trasach niestety trzeba będzie zmierzyć się z kałużami. W Polsce pogoda niestety pozostawia wiele do życzenia, dlatego też godna polecenia jest niezawodna elektryczna hulajnoga, która posiada certyfikat IP54. Hulajnogi z tym certyfikatem doskonale nadają się do jazdy na suchym terenie, jak i również poradzą sobie przy lekkim deszczu.

Niezawodne hamulce

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę są oczywiście hamulce. Producenci oferują hulajnogi elektryczne z hamulcami tarczowymi i elektromagnetycznymi. Tarczowe hamulce działają bardzo szybko i dość ostro. Gwałtowne hamowanie może się przydać w wielu sytuacjach, ale taki manewr przy dużej prędkości jest dość niebezpieczny. Hamulce elektromagnetyczne stopniowo wytracają szybkość hulajnogi, dzięki czemu są bezpieczniejsze.