Wybór chwytów rowerowych

Gripy to element, na który często nie zwraca się uwagi w czasie kupna nowego roweru. Jest to kluczowy element układu kierowniczego i znacząco będzie wpływać na komfort w czasie jazdy. Ponadto wpływa także na bezpieczeństwo. Warto dowiedzieć się, jakie chywyty do roweru najlepiej będzie wybrać.

Dobra jakość

Warto zaznaczyć, że w nowszych rowerach z niskiej oraz średniej półki przeważnie montowane są podstawowe modele gripów. Są one z gumy bardzo cienkiej. Dopasowane są kolorystycznie do roweru, jednakże nie zawsze do potrzeb użytkowników. Należy podkreślić, że tego typu gripy nie są przyjemne w kontakcie z dłonią. W przypadku początkujących, dłonie nie są jeszcze przystosowane do długiej jazdy na rowerze. Dlatego fabryczne chwyty do roweru nie będą się nadawać. Nierzadko powodują bolesne otarcia oraz odgnioty na skórze. Często też dłonie mogą się ślizgać w czasie upałów, co znacząco pogarsza czucie kierownicy – efektem tego będzie zmniejszone bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Nierzadko źle dobrane gripy przyczyniają się do wypadku. Dlatego dobór właściwych gripów jest bardzo istotny. Oprócz tego jest to kwestia indywidualna.

Każdy powinien dobrać model gripów pasujący pod prywatne preferencje. Odpowiednio dobrane zapewnią nam:
– wysokie bezpieczeństwo
– odpowiedni komfort w czasie jazdy na rowerze
– lepszą przyczepność

chwyty rowerowe

Jakie chwyty najlepiej kupić?

Na rynku do kupienia są tanie chwyty, które są w przedziale od 10 do 20 złotych. Jednakże nie warto będzie je kupować, bowiem bardzo szybko się niszczą, a ponadto są wątpliwej jakości. O wiele lepiej będzie kupić gripy o ergonomicznym kształcie. Tego typu akcesoria dobrze będzie zakupić w renomowanym i sprawdzonym sklepie kolarskim. Na miejscu specjalista powinien nam doradzić, jakie chwyty będą najlepsze do naszych dłoni.

Comments are closed.