Kierownica rowerowa do jazdy rekreacyjnej


Większość cyklistów wykorzystuje rower jako środek transportu. Coraz częściej również w zimie, ponieważ ze względu na ocieplenie klimatu ta pora roku również na terenie Polski jest dość łagodna. Jaka kierownica będzie najlepsza na co dzień?

Kierownica rowerowa do codziennych zadań

Rower, który jest traktowany jako pojazd użytkowy, a więc służy do dojazdów, podwożenia dziecka do żłobka lub przedszkola, przywożenia zakupów itd. powinien być solidny i wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak np. błotniki czy stopka. Podczas codziennych zadań w obrębie miasta najlepiej sprawdza się kierownica rowerowa ze stali nierdzewnej o wygiętym kształcie, tzw. jaskółka. Tego typu konstrukcja pozwala na montaż dodatkowych rowerowych akcesoriów jak np. koszyk na zakupy czy dziecięce siedzisko. Świetnie znosi wszelkie obciążenia. Dzięki temu można wieszać na takiej kierownicy dodatkowe torby ze sprawunkami.

Istotne jest także odpowiednie ustawienie. Takie, które gwarantuje rowerzyście wyprostowaną, wygodną pozycję. Najlepiej, aby górne wygięcie kierownicy rowerowej znajdowało się około 5 cm nad poziomem siodełka.

Kierownica wielopozycyjna dla turystów

Szczególnie przydatna podczas dłuższych przejażdżek poza miasto. Również pozawala na montaż dodatkowych elementów. Jest odpowiednio wyprofilowana. Posiada wgięcie do środka oraz wygięcia po bokach, które przypominają nieco kształtem modele kolarskie. Kierownica turystyczna pozwala na przyjmowanie podczas jazdy różnych pozycji. Bardziej ergonomicznych lub aerodynamicznych. Znacznie poprawia to komfort podróżowania na dłuższych dystansach.